December 5, 2022

Central Coast Part

Division I

Semi-finals

No. 4 Salinas (10-1) to No. 1 Serra (11-0), Saturday, 13:00

No. 6 Archbishop Mitti 42, No. 2 St. Francis 41

The ultimate

No. 6 Archbishop Mitti (9-3) vs. No. 4 Salinas (10-1) or No. 1 Serra (11-0), TBA

Division II

Semi-finals

No. 5 Bellarmine 21, No. 1 Wilcox 17

No. 2 St. Ignatius 28, No. 3 Aptos 14

The ultimate

No. 5 Bellarmine (6-6) vs. No. 2 St. Ignatius (6-6), TBA

Division III

Semi-finals

#5 Hollister 42, #1 Soquel 28

No. 3 Menlo College 21, No. 2 Stay Oak 14

Division III last

No. 5 Hollister (8-5) vs. No. 3 Menlo College (8-5), TBA

Division IV

Semi-finals

No. 3 Branham 68, No. 2 Mountain View 45

No. 4 Santa Teresa 31, Sequoia 18

The ultimate

No. 4 Santa Teresa (8-5) vs. No. 3 Branham (11-1), TBA

Division V

Semi-finals

No. 5 Monterey 37, No. 1 Westmont 14

No. 2 Palo Alto 34, No. 3 Seaside 6

The ultimate

No. 5 Monterey (8-4) vs. No. 2 Palo Alto (6-6) TBA

North Coast Part

Open/Division I

Open division last

No. 1 De La Salle 30, No. 2 Pittsburgh 23

semi-finals of the primary division

No. 3 Clayton Valley Constitution 21, No. 4 Liberty 13

First division last

No. 3 Clayton Valley Constitution (8-4) vs. Pittsburgh (10-2), Heritage Excessive College, Friday, 7:00 pm

Be aware: Subsequent week, the Open Division runner-up will face winners Liberty Clayton Valley for the Division I title.

Division II

Semi-finals

No. 1 San Ramon Valley 42, No. 4 Foothills 13

No. 2 Campolindo 42, No. 3 Rancho Cotate 41

The ultimate

No. 2 Campolindo (12-0) vs. No. 1 San Ramon Valley (10-2), Dublin Excessive College Friday 7pm

Division III

Semi-finals

No. 1 El Cerrito 47 No. 5 Northgate 6

No. 2 Windsor 35, No. 3 American Canyon 34

The ultimate

No. 2 Windsor (9-2) at No. 1 El Cerrito (12-0), Benicia Excessive College, Friday 7pm.

Division IV

Semi-finals

No. 5 Del Norte (9-1) at No. 1 Marin Catholic (11-0), Saturday, 13:00

No. 3 Cardinal Newman 17, No. 2 Akalanes 14

The ultimate

No. 3 Cardinal Newman (8-4) vs. No. 5 Del Norte (9-1) or No. 1 Marin Catholic (11-0), TBA

Division V

Semi-finals

No. 2 Miramonte 34, No. 3 Anali 6

No. 1 San Marin 52, No. 5 St. Bernard Academy 13

The ultimate

No. 2 Miramonte (8-4) vs. No. 1 San Marin (10-2), Rancho Cotate Excessive College Friday 7pm

Division VI

Semi-finals

No. 3 Justin-Siena 15, No. 7 Salesian 0

No. 4 Pinole Valley (6-4) at St. Mary’s Berkeley No. 1 (11-0), Saturday, 13:00.

The ultimate

No. 3 Justin-Siena (7-5) vs. No. 4 Pinole Valley (6-4) or No. 1 St. Mary’s Berkeley (11-0), TBA

Part VII

Semi-finals

No. 5 McKinleyville (7–4) at No. 1 St. Vincent de Paul (11-0), Saturday, 13:00.

No. 2 Clear Lake 28, No. 6 Kelseyville 22

The ultimate

No. 2 Clear Lake (11-1) vs. No. 5 McKinleyville (7-4) or No. 1 St. Vincent de Paul (11-0), TBA

Oakland Athletic League

Playoffs

McClymonds 60, Fremont-Oakland 0

Castlemont (6-6) 20, Auckland Institute of Expertise 8

Auckland Athletic League Last (Silver Cup)

McClymonds (10-1) vs Castlemont (6-5) TBA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *